23.- 31. července 2021

 

Z letiště Spilve, což je bývalé civilní a vojenské letiště v Lotyšsku, které se nachází 5 km severně od centra Rigy přilétla již v pátek Cessna CE T210 Turbo Centurion (N888KA) 8KA OU, na zpáteční let se vydala v neděli odpoledne.

Z Arnstadt-Alkersleben Airport jižně od Erfurtu dorazil vrtulník Eurocopter AS 350B3 Ecureuil(PH-WIK)HeliAir Helicopter Services. Na karlovarském letišti setrval až do pondělního dopoledne.

Z polského Warsaw-Babice, což je letiště ve Varšavě, které se nachází v rezidenční čtvrti Bemowo, přistál pro dopknění paliva na cestě do švýcarského Bern-Belp Airport Diamond DA-42 NG Twin Star (HB-LVB).

Na výcvikovém letu z rakouského Graz Airport se představil SOCATA/Daher TBM 940 (OE-EKP) privátního majitele, po doplnění paliva se letoun vydal do Vídně-Schwechatu.Jako dědic legendární společnosti Morane-Saulnier (založená v roce 1911) je Daher nejstarším výrobcem letadel na světě, který je dodnes v provozu.Tento výrobce převzal licenční výrobu jednomotorových turbovrtulových letounů firmy Socata řady TBM, verze TBM 940 je nejnovějším produktem této řady.

V neděli dorazila z Antwerp Honda HA-420 Hondajet (9H-JCE) Private Jet Company Malta Ltd., na pasažéry si počkala do pozdního odpoledne, kdy se s nimi vydala na zpáteční let. Honda HA-420 HondaJet je lehký business jet kategorie VLA (Very Light Aircraft), který vyrábí Honda Aircraft Company of Greensboro, Severní Karolína, USA.

Cestou z revize v Německu přistál pro doplnění paliva Bell 427 (P4-IKH) Aquila Aviation A.V.V., po dotankování pokračoval do Ostravy-Mošnova. Cestou z rumunwké metropole Bukuresti-Baneasa Aurel Vlaicu Airport dorazil Piper PA-46R-350T(N939PA)SCH Aviation Inc Trustee, po eoplnění paliva pokračoval na Salzburg Airport.

 

 
 

© lkkv air spotters group