11.- 16. května 2021

 

Provoz v druhém květnovém týdnu zahájila v úterý Cessna 680 Sovereign (OK-EMA) pražské společnosti SmartWings, jenž měla odvézt pasažéry do Bratislavy. Ti se nedostavili k odletu, proto se letoun vrátil technickým přeletem zpět do Prahy-Ruzyně. Odpoledne odlétl do Paříže-LeBourget Embraer EMB-550 Praetor 600 (OE-HPL) Speedwings Executive Jet, jenž parkoval na LKKV od minulého pátku. V pátek dorazil z rakouského Lince prázdný Gulfstream G550 (OK-VPI) společnosti ABS Jets AS, ten má naplánován odlet s pasažéry na neděli.

V sobotu 15. května si Letiště Karlovy Vary připomnělo devadesát let od prvního přistání pravidelné linky na trati Praha-M.Lázně-Karlovy a zpět. Při této příležitosti uspořádalo letiště ve spolupráci se Spolkem přátel karlovarského letiště leteckou navigační soutěž Memoriál Františka Malkovského. Soutěž byla uspořádána pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje ing. Petra Kulhánka v rámci tradičního Navigačního poháru Petra Tučka pořádaného Leteckou amatérskou asociací.

Sobotní letecké soutěže se zúčastnilo 21 letadel a 25 posádek z celé republiky. Trasa navigační soutěže na trati Kyselka - hrad Bečov, která měřila 110 kilometrů končila na letišti soutěží na přesnost přistání.

V neděli krátce před jedenáctou hodinou se Gulfstream G550 (OK-VPI) vydal z RWY11 na Athens-Eleftherios Venizelos International Airport

 

 
 

© lkkv air spotters group