12.- 18. dubna 2021

 

12. dubna 1961 uplynulo 60 let ode dne, kdy první člověk, Jurij Alexejevič Gagarin, vzlétl do vesmíru. Ke svému kosmickému letu odstartoval v lodi Vostok 1 z kosmodromu Bajkonur. Obletěl Zemi a po 108 minutách přistál. Vůbec první Gagarinova zahraniční cesta vedla do Prahy, v roce 1966 pobýval v Karlových Varech a Mariánských Lázních. U pomníku Jurije Gagarina na Mezinárodním letišti Karlovy Vary jsme mohli na toto výročí zavzpomínat i my.

Odlet Beechcraftu BE200GT Super King Air (OK-MAG) Reckord-outside broadcasting s.r.o. do Farnborough Airport jsme zachytili ve středu. Ve čtvrtek se k trénujícím strojům F-Airu přidala příletem z Mnichova Cessna 550 Citation 2 (D-CELI) Euro Link GmbH.

Sobota patřila premiéře typu Diamond Aircraft Industries DA-62 (D-IBEC) Franconia Air Service, jenž dorazil z německého Donaueschingen-Villingen, kam se odpoledne vrátil.

V neděli proběhla další premiéra typu, během mezipřistání vrtulníku Bell 430 (UR-HGB) v salónním provedení interiéru. Stroj, působící na Ukrajině se během přeletu do revize v Německu zastavil v Karlových Varech pro doplnění paliva.

 

 
 

© lkkv air spotters group