09.- 14. září 2020

 

Z Bratislavcy-M.R.Štefanik Airport přilétl vrtulník Airbus Helicopters Deutschland H-145 (OK-RSD) provozovaný pražskou firmou ABS Jets AS. Po vystoupení cestujících a dotankování se stroj vydal na zpáteční let. Jednalo se o první návštěvu tohoto typu vrtulníku na karlovarském letišti. Poté dorazil z Nice-Cote d´Azur Embraer EMB-500 Phenom 100 (D-IBSL) společnosti Avia Mobil GmbH, který po dopnění paliva ponračoval do německého Dortmundu.

Páteční provoz otevřela Cessna 560XL Citation Excel (OK-ASL) Air Bohemia AS příletem z Prahy-Ruzyně pro cestující mířící do Kyjeva-Zhuliany. Poté se k výcviku ILS přiblížení dostavil Raytheon 390 Premier I (D-IVAG) firmy FAI Rent-a-Jet AG sídlící v Norimberku. Krátce po poledni se ukázal také Bombardier BD-100-1A10 Challenger 300 (OK-AOA) provozovaný CTR Group AS, který přilétl ze Salzburgu pro pasažéry do Moskvy-Vnukova.

Sobota byla ve znamení celé řady turistických letadel a z německého letiště Mainz-Finthen přilétl v Evropě poměrně vzácný Piper PA-60-602P Aerostar (N6900T) registrovaný u Aircraft Guaranty Corp Trustee, v Německu provozovaný soukromým vlastníkem.

Po celý týden pokračoval v intenzívním tréningu letecké akrobacie Letecký klub Karlovy Vary, z.s. a probíhal i výcvik Letecké školy F-Airu hlavě na letounech Cessna 150 a také na dvoumotorových Tecnam P-2006T Twin.

 

 
 

© lkkv air spotters group