28. července - 03. srpna 2020

 

Na přelomu července a srpna bylo na karlovarském letišti k vidění kromě letadel F-Airu a Leteckého klubu Karlovy Vary, z.s.také několik letounů s pasažéry. Prvním byla v úterý Cessna 560XLS (SP-KCS) operující pro Jet Service, jenž dorazila z Varšavy pro cestující mířící do Moskvy-Vnukova.

Ve středu prováděl výcvik ILS přiblížení Learjet 60XR (D-CURE) Aero-Dienst, který létá z Norimberka v barvách ADAC Ambulance. Letoun bohužel prováděl pouze průlety nad dráhou 29 a tak jsme mohli důkladně prozkoumat, jak vypadá zespodu.

Sobotní provoz zahájil srpnový Piper PA-46-350P Malibu Mirage (N415X) registrovaný u 3 AXIS AVIATION INC TRUSTEE a provozovaný v Příbrami firmou TOOLS+, který po celý den trénoval okruhy na RWY29. Vzápětí dorazila z Moskvy-Vnukova Cessna 550 Citation 2 (D-CESA) Euro Link GmbH, po dotankování pokračovala do Nice-Cote´d Azur.

Pondělní výcvik byl v režii Raytheonu 390 Premiér I (LZ-PDM) Top Jets Ltd, Bulgaria, v současnosti působící z německého Augsburgu, odkud létá pro firmu Paradox jets Ltd.

 

 
 

© lkkv air spotters group