13.- 15. prosince. 2019

 

Pátek přinesl první vážnější pokus Paní zimy o převzetí vlády, která rozpoutala pravé sněhové dopuštění právě v době, kdy se k letišti blížil Boeing B737-8MCw (VP-BQQ) společnosti Pobeda Airlines LLC. Téměř nulová dohlednost a klouzající RWY byly příčinou skoro hodinového kroužení ve vyčkávacím obrazci. Po zmírnění sněžení a bleskovém úklidu dráhy stroj přistál a vzápětí byl následován Embraerem EMB-135BJ Legacy 600 (OE-LLG) rakouské společnosti M-Jet GmbH přilétnuvším z Rigy.

V sobotu ráno dorazil z Hamburgu další Embraer EMB-135BJ Legacy 650 (D-AIRZ) společnosti Air Hamburg pro cestující mířící do Ženevy. Jednalo se o první návštěvu této registrace v K. Varech a letoun odlétl za hustého sněžení teprve po důkladném ošetření proti námraze. Vzápětí podstoupil stejnou procedůru i od včerejška parkující EMB-135BJ Legacy 600 (OE-LLG), jenž se poté vydal s VIP cestujícími na moskevské letiště Vnukovo. Rovněž tento letoun navštívil Karlovy Vary poprvé.

Na pravidelné nedělní lince DP847/8 z Moskvy-Vnukova byl nasazen Boeing B737-8LJw (VQ-BTJ) společnosti Pobeda Airlines LLC.

 

 
 

© lkkv air spotters group