21.- 22. října. 2019

 

V pondělí dopoledne dorazil L410UVP-E Turbolet (OK-LRB) na přeletu party zaměstnanců kosmetické firmy LR Health & Beauty z Kunovic do Düsseldorfu, jenž se na LKKV zastavil pro dopnění paliva. Už víceméně ojediněle vídaný, leč pořád elegantní Turbolet je druhý firmou LR Airlines s.r.o. provozovaný letoun, který je po většinu letní sezóny možno vidět v Příbrami při výsadkových letech s parašutisty.

Do pohybu se dal též přes týden odpočívající Bombardier BD-700 Global Express (D-AGOV) Windrose Air Jetcharter GmbH, který odlétl s VIP klientem do Moskvy-Šeremetěva.

Z italského letiště Trento Mattarello Gianni Caproni, kde má domovskou základnu přilétla Socata TBM-930 (F-HSAL) Salvagnini Nederland BV, se skupinou návštěvníků Karlových Varů. Jedná se o první návštěvu nejnovější verze lehkého jednomotorového turbovrtulového obchodního a užitkového letadla, vyráběného nyní společností Daher (dříve Socata).

Představil se též Learjet 55 (D-CGBR) společnosti Jet Executive International Charter, který přilétl v rámci výcviku z Mnichovaa po absolvování několika okruhů s ILS přiblížením pokračoval do Norimberka. To vše sledoval od pondělka parkující Hawker 900XR (9H-GYB) Comlux Malta Ltd., jenž naplánován odlet na moskevské Vnukovo až posledního října.

 

 
 

© lkkv air spotters group