04.- 10. února 2019

 

 

Zatím co v pondělí probíhalo doklízení včerejší sněhové nadílky, na obloze se pilně trénovalo. Z Klatov dorazil letoun Short SC-7 Skyvan S3 (OE-FDN) firmy Pink Aviation Services, jehož posádka si musí jednou za čas obnovovat způsobilost pro lety v řízených okrscích letišť a LKKV je pro ně nejblíže. V Klatovech probíhá několikrát do roka soustředění parašutistů z celé Evropy, pro které tam "Pinkové" se svými letouny létají. Firma provozuje několik původně vojenských transportních letounů tohoto typu, jenž jsou díky otevíratelné rampě na zádi ideální pro seskoky parašutistů, hlavně velkých skupin či tandemové seskoky.

Středa přinesla do stereotypu moskevské linky příjemnou změnu; z Vídně-Schwechatu dorazila Cessna 525 CJ1 (D-ITAN) Transavia Germany která později odpoledne odlétla do Frankfurtu n/M. Na letu DP847/848 se ukázal Boeing B737-8LJw (VQ-BWG) Pobeda Airlines LLC. Zpět do Moskvy odlétl z RWY11 krátce po patnácté hodině.

V pátek nejstarší Boeing B737-8MAw (VQ-BTS), nedělní linku DP847/848 obsluhoval Boeing B737-8FZw (VQ-BTG) Pobeda Airlines LLC. Jedná se o letoun, který má nejvíce návštěv, za necelý rok od zahájení linky navštívil Karlovy Vary již po třinácté.

 

 
 

© lkkv air spotters group