08. června 2018

 

 

Páteční poměrně hustý provoz byl ve znamení další premiéry; na lince DP847/848 z moskevského letiště Vnukovo se přistáním na RWY11 představil Boeing B737-8LJw (VQ-BTH) Pobeda Airlines LLC. Přesně po hodině se do posledního místa obsazený stroj vydal na zpáteční let.

Ráno dorazila též Cessna 525A CJ2+ (D-IOBO) OBO Let Charter , která na své cestující čekala až do večerních hodin. Služebně se z Prahy dostavil Beechcraft BE58P Baron (OK-SLI) Úřadu Civilního letectví. Cestou z litevského Vilniusu do Paříže-Le Bourget se pro palivo zastavil privátní Piper PA-46-500TP Malibu (D-ESBA)

Po celý den se v rychlém sledu střídaly letouny hlavně na výcvikových letech; Tecnam P2006T Twin (OK-MCC) F-Air SRO z Benešova, Diamond DA-42 Twin Star (OK-ZZK) CTR Group AS na navigačním letu z Bratislavy a Cessna 208B Grand Caravan I (OK-LOK) Delta System Air z Hradce Králové na výcvik přístrojového příblížení. Ve stejném čase cvičil na LKKV i jeho dvojník s registrací (OK-LOM), který však neprovedl úplné přistání a nenechal se vyfotit.

 

 
 

© lkkv air spotters group